Tomasz Panas

Urodzony 17 listopada 1961 r. w Tomaszowie Lubelskim. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej wyjechał do Szczecina kontynuować dalej naukę. Od tego czasu jest związany z Pomorzem Zachodnim. Po ukończeniu Technikum Mechanicznego przy ulicy Hożej 3 rozpoczął pracę w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”. W 1986 r. po założeniu rodziny przeniósł się do pracy w Z.Ch. Police. Przeszedł wszystkie szczeble kariery zawodowej. Od aparatowego do menagera. Pełnił funkcję wiceprezesa Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

W trakcie wykonywania pracy zawodowej ukończył Politechnikę Szczecińską, Wydział Mechaniczny o kierunku Mechanika i Budowa Maszyn uzyskując tytuł inżyniera, następnie Uniwersytet Szczeciński –magister specjalność  Ekonomika Transportu i Logistyka. Studia Podyplomowe na Politechnice Warszawskiej, Wydział Inżynierii Chemicznej.

Pan Tomasz Panas został w 2019 r. laureatem w powiatowym konkursie „Razem Możemy Więcej Edycja 2019” w kategorii Osobowość Roku. Był członkiem pierwszej Rady Uczelni ZUT. Od 2020 r. członek Rady Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

W związku małżeńskim od 36 lat, szczęśliwy ojciec dwóch synów, oraz dziadek trojga wnucząt.  

Zainteresowania, fotografia, literatura, historia i sport.