Inauguracja roku akademickiego 2019/2020 02.10.2019 12:03

Uroczystość inauguracji roku akademickiego 2019/2020 na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie odbyła się w dniu 30 września 2019 roku w Auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii.

Inauguracja miała szczególny charakter, gdyż od 1 stycznia 2019 roku ZUT świętuje jubileusz 10-lecia Uczelni. W uroczystości udział wzięli m.in.: rektorzy zaprzyjaźnionych uczelni oraz reprezentanci władz państwowych i miasta.

Wykład inauguracyjny „Uczuciowe związki [chemiczne]” wygłosiła dr hab. inż. Agata Markowska – Szczupak, prof. ZUT z Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT w Szczecinie.

Podczas uroczystości wręczono medale "Za szczególne zasługi dla Uczelni". Wśród osób odznaczonych był przewodniczący Rady Uczelni - Edward Osina, Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budowlanego Calbud Sp. z o.o.